Seznam žánrů

Pantsu

"Nohavičky" v Japončine. Typické sú zábery na ženské spodné prádlo z rôznych uhlov, avšak prijateľné sú všetky formy odhalených nohavičiek, t.j. čiastočné aj úplné. Takéto odhalovanie je zväčša náhodné a neúmyselné, ale môže byť aj zámerné. Pantsu môže byť nestranné a vôbec nemusí ovplyvnovať charakter postáv. Bikiny nie sú pantsu.

Parodie

Jsou to příběhy podle už vytvořených filmů nebo seriálů, předělaných do humorné ale spíš až do směšné verze, příběhy se někdy téměř vůbec neliší, ale hlavní rozdíl je spíš v textech, někdy je i rozdíl ve zpracování ale to není tak časté.

 

Podle hry

Anime je na motiv hry, podle které je vytvářeno. Může se tam vyskytovat podobná zápletka, hrdinové aj., ale většinou se děj anime odehrává akorát ve stejném fiktivním světě.

Podle mangy

Anime vytvořené na základě (většinou stejnojmenné) manga předlohy.

Podle novely

Anime vytvořené na základě Light novely (krátkého knižního útvaru).

Podsvětí Postapokalyptické

Anime, jenž se nachází v apokalyptickém (zpustošeném) světě, kde se lidé a hrdinové příběhu snaží se přežít. Většinou je děj emocionální, dramatický a dobrodružný.

Přítomnost

Děj je situován v přítomnosti...

Psychologické

Je kladen důraz na psychický stav hlavních postav. Jejich charaktery jsou rozmanité a složité. V průběhu děje dochází k postupnému porozumění chování jednotlivých postav.