Anime TIP: Kill la Kill aneb zvládnete tu jízdu?

Denisa3

Autorka: Denisa3

Korektoři: benos, Sashiko Matsuki

Vytvořeno: 30.10.2014 09:46
Kategorie: Anime
Zobrazeno: 11539x
Komentováno: 44x

Obrázek - Anime TIP: Kill la Kill aneb zvládnete tu jízdu?

Je to bláznivě geniální, až šílené, originální a neokoukané, graficky skvěle zpracované, také plné akce i komedie, vlastně je tam všechno, a ještě trochu víc! Nenáviděné, milované a především těžko hodnotitelné anime Kill la Kill je prostě směska toho, co si jen dokážete představit.

Trochu informací

 • Epizod: 24 + 1 (2013 - 2014)
 • Žánr: Fantasy, Drama, Akční, Komedie, Groteska, Ecchi (+15) ... 
 • Manga? Ano

Červeně - Matoi Ryuuko, modře - Satsuki Kiryuin, žlutě - Harime Nui (švadlena, návrhářka)

Příběh

Mladá dívka Matoi Ryuuko se snaží objasnit smrt svého otce, a tak cestuje z místa na místo. Jejím dalším cílem je akademie Honnouji, na které vládne tvrdou rukou Satsuki Kiryuin. Ta vybraným členům dáva takzvané Goku uniformy, které poskytují jejich nositelům nadlidskou sílu. Díky tomu si udržuje respekt a pořádek a nikdo se jí nehodlá stavit do cesty. Nicméně Matoi toto změní. Ačkoli je zde jako nová studentka, ihned se o ní dozví celá akademie. Její cíl je jednoduchý. Získat informace o smrti svého otce, přičemž si je jistá, že za tímto činem je právě Satsuki. (Yukata.cz)

Mankanshoku Mako ve své Goku uniformě

A co dál?

Kill la Kill je anime opravdu odspoda až nahoru přecpané už tolikrát zmíněnou absurditou, která je ale natolik lákavá, že kde kdo podlehne jejímu kouzlu. To však neznamená, že je pro každého.

Samotářka Matoi Ryuuko se snaží setkat s předsedkyní Satsuki Kiryuin, aby dokázala objasnit smrt svého otce a utkala se s ní ve férovém souboji. Její cesta je ale plná překážek v podobě všemožných znepřátelených "šéfů" školních kroužků, kteří věrně slouží právě Satsuki a co hůř, vlastní Goku uniformy s legendárními třemi hvězdičkami. A co teprve zbytek akademie s tajemným třídním učitelem? Spolu s tím na vás čeká záhada živých vláken, podivná organizace "Nudistická pláž", záporňačka v podobě pomatené vládkyně módní firmy Ragyo Kiryuin, největší a nejvtipnější optimistka Mankanshoku Mako, plno úžasných bojových scén (a hodně ecchi, což je taky fakt) ... a tolik dalšího! Ryuuko si taky musí umět zodpovědět jednu důležitou otázku: Do čeho se to její táta vůbec zamotal?

Postavy se mezi sebou liší jedna více než druhá, můžeme mluvit tak o pěti až deseti opravdu významných postavách, které mají přímý vliv na vývoj děje.

 • Matoi Ryuuko - Hlavní postava, samotářská, drsná, sympatická, odhodlaná pomstít svého otce. Vlastní brnění zhotovené z živých vláken jménem Senketsu, díky kterému je silnější než jakákoliv jiná Goku uniforma.
 • Mankanshoku Mako - Bláznivá, vtipná, odvázaná a se smyslem pro spravedlnost, strašně ráda jí. Nejlepší kamarádka Ryuuko, ke které se vlastně tak nějak nevědomky vetřela. Spolu s její rodinou jsou Matoi největší oporou. 
 • Satsuki Kiryuin - Tvrdá a autoritativní předsedkyně akademie, rovněž vlastní brnění protkáné živými vlákny (Junketsu). Bez jejího slova se ani list nepohne. 
 • Elitní čtyřka - Houka Inumuta (vedoucí informatiky), Ira Gamogori (velitel disciplinární komise), Nono Jakuzure (umělecky zaměřené kroužky), Uzu Sanageyama (správce atletických klubů)
 • Mikisugi Aikurou - Nenápadný a lehce ušmudlaný třídní učitel, který jen svým znuděným hlasem uspává půlku třídy. Co myslíte, je to všechno?
 • Senketsu a Junketsu - Brnění zhotovené z živých vláken, každé má vlastní osobnost a schopnost mluvit se svým majitelem. Normálně vypadají jako školní uniformy, při změne do bojového módu mění svůj vzhled za... nedá se to lehce popsat, zkrátka nakoukněte do přiloženého AMV videa :D

A další...

 

 

A stojí za tím vším doopravdy Satsuki? Kam se poděla druhá půlka legendárních "Nůžek"? Dokáže se Ryuuko vůbec vypořádat se svým novým, tak trochu svérazným, brněním? A jakto, že to oblečení sakra mluví?! To všechno a ještě více zjistíte, když přistoupíte na spád a hru tohoto šíleného anime, a začnete si každou epizodu neskutečně užívat. 

 

Můj názor?

Můžu říct, že Kill la Kill je jedno z mých nejoblíbenějších anime, i když (pro někoho) své chybičky samozřejmě má. Sice nejsem žádný velký fanda ecchi, ale po dokoukání a následným ohlédnutím zpět, no, zkrátka to k tomu svým způsobem pasovalo. Nadchly mě především netypické zpracování, kresba(!!), postavy a zkrátka celý nápad, hudba...  Možná kousek tak trochu přechválím, ale zkrátka bych strašně ráda tohle anime poslala dál!^^

Ostatní názory

"Huuuuh! Totálna pecka! Šialená jazda, ktorá nedá člověku ani len sekundu vydýchnuť. Zbesilejšie, šibnutejšie, potrhlejšie a vtipnejšie ako Gurren Lagann..." - csfd.cz, uživatel Preslav 

"Kill la Kill jde jen o nudné přehánění, které čas od času vytáhne glosa Mako, což je dost málo. Po osmém díle končím..." - csfd.cz, uživatel Hromonimo

"Výtečně jsem se bavil nad naprostou absurdností, která se projeví až když necháte svou fantazii povolit..." - csfd.cz, uživatel SonGokussj

 

 A nakonec...

Anime je možné zhlédnout online s českými i anglickými titulky, manga je ve stavu překladu.

 • Online (AJ titulky) například zde
 • Ke stažení (ČJ titulky) například zde

 

Akční vtipné anime, které se vlastně celé točí kolem oblečení... Troufnete si na to?

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

1 2 3

avatar of sisi123
Uživatel
     
03.07.2015 11:04 | # 44

sisi123

a to Amv je boží !!!!

NO DRAMA, NO FUN.
avatar of sisi123
Uživatel
     
03.07.2015 11:00 | # 43

sisi123

Wow *-* ! Doufám že to tu brzi začnete překládat a pokud už překládáte tak tuhe větu ignorujte :'D .

NO DRAMA, NO FUN.
avatar of Stanca
Uživatel
   
08.01.2015 16:33 | # 42

Stanca

Ja som anime videla anglickými titulkami a bavila som sa. Super anime.

avatar of Mayumi
Uživatel
   
25.11.2014 19:05 | # 41

Mayumi

a kedy to asi začnete prekladat ?

avatar of emkiob120
Uživatel
   
11.11.2014 13:13 | # 40

emkiob120

Je to super anime bohužel jsem ho viděla ,ale je super =),=)

avatar of Kelerak
Uživatel
   
09.11.2014 20:56 | # 39

Kelerak

Vypadá to neskutečně úžasně,to si musím okamžitě pustit. Děkuji za tip. ^^

There are things, that I will protect with my own life. Sayōnara ^^
avatar of tonycz
Uživatel
   
07.11.2014 13:42 | # 38

tonycz

best anime dej sem:D

hate shirai!!!
avatar of tankysta
Uživatel
   
06.11.2014 19:12 | # 37

tankysta

toto anime mě celkem bavilo až na ten závěr :D PS: viděno v cz

avatar of TYGRsensei
Uživatel
   
03.11.2014 13:32 | # 36

TYGRsensei

odkaz s ceskyma/sk titulkama navede pouze na 2 dile chjo... -_- a nechapu proc by to anime melo byt zakazane...videl jsem spoustu anime kde se krvi vnitrnostma a letajicima kouskama tela ani odhalovanim nesetrilo a tohle je jeste slaby odvar oproti jinym takze tak.. ty 2 dile me vskutku hodne nadchnuly a doufam v brzke pokracovani ;)

avatar of Lemo
Uživatel
   
02.11.2014 21:12 | # 35

Lemo

Nebudem tu kritizovať ako niektorí kedže toho tu už máš dosť :D Ale aj keď pozitívnu kritiku treba aby bolo vidno kde sa vyskytli chyby a na čom treba ešte popracovať a zlepšiť sa. Článok som si prečítal a celkom ma zaujal tak teda asi tomu dám šancu a kuknem minimálne prvý diel a potom sa uvidí...

アニメ が 大好き。
avatar of L4Sko
Uživatel
   
02.11.2014 19:34 | # 34

L4Sko

:D super skvelé ešte keby to tak bolo na shirai :/ no lenže tu nájsť od júla/augusta niečo nové čo je aj celé preložené tak asi 1 z 10000000000000

Ľahšie je umrieť ako opustiť niekoho, koho milujem..
avatar of ShyKaZa
Uživatel
   
02.11.2014 19:11 | # 33

ShyKaZa

a kde to asi tak mám koukat? :D v hlave

avatar of Nakamura
Uživatel
   
02.11.2014 14:38 | # 32

Nakamura

Jestli je vážně ujeté, tak až budu mít víc času tak se na to mrknem..

Nelituji, co způsobím. Já přece nic prohrát nemůžu:P
avatar of kami
Uživatel
     
02.11.2014 14:35 | # 31

kami

Chystám sa na to.

I love you boys, no matter how stupid you are. (Captain Gigan)
avatar of Coldy
Uživatel
   
02.11.2014 09:49 | # 30

Coldy

Ty krááso... tohle anime je řádně ujeté.... :D

Dřevo není z hliníku. To ještě ovšem neznamená, že celer nemůže chutnat jako lilek.

1 2 3