Nepříliš známá anime (2): Fractale

kkeraj

Autor: kkeraj

Korektoři: benos, Sashiko Matsuki

Vytvořeno: 05.11.2014 04:52
Kategorie: Anime
Zobrazeno: 6247x
Komentováno: 30x

Obrázek - Nepříliš známá anime (2): Fractale

Rozmluva

Zdravím všechny čtenáře u druhého dílu seriálu Nepříliš známá Anime. Po vydaném prvním článku a následujících reakcích jsem si uvědomil, že bych měl něco prozradit o téhle
chystané sérii článků.

Můj záměr je přiblížit všem čtenářům jednotlivé tituly, které kvůli dnešním kritikům a perfekcionistům v žebříčku zde na shirai, ale i jinde dostávají nízká ohodnocení. Kvůli tomu obsazují nízké pozice. Zde začíná můj záměr, z vlastních zkušeností vím, že většina lidí si hledá anime na základě hodnocení. To je důvod, proč anime sídlící na spodní části žebříčku hodnocení "upadají", avšak dle mého názoru se jedná svým způsobem o kvalitní tituly. Proto jsem se rozhodl vytvořit tuto sérii, kde se zaměřím zrovna na tento typ anime, která mě osobně oslovila i přesto, že nezískala zrovna plné počty bodů. Myslím, že to je vše, co bych tak chtěl říct k této sérii, nyní se vrhněme na anime s názvem FRACTALE.

Základní informace

  • Datum vydání: leden - duben 2011
  • Počet dílů: 11
  • Žánr: akční, komedie, romantika, sci-fi, tragédie

Úvod do děje

Příběh nás zanese do vzdálené budoucnosti, ve které existuje systém, jenž pokrývá celý svět, a tvoří tak virtualní realitu pro všechny lidi světa. Systém se jmenuje Fractale. Děj nás vnese do domku na kraji útesu, v němž žije chlapec jménem Clain Necran. Clain je milovník starožitností, jako jsou například digitální fotoaparáty a další různé přístroje, které v dnešní době my považujeme za běžné. Jeho každodenní život naruší honička, které je svědkem při modlitbě. Je velice zajímavá, vzducholoď s raketovým pohonem a třemi pasažéry pronásleduje dívku, která letí na stroji, jenž vypadá jako kříženec ptáka s letadlem. Dívka, kterou pronásledují, se po zahlédnutí Claina rozhodla seskočit na kraji útesu. Clain, jenž viděl pád doposud neznámé dívky, se ji rozhodne zachránit. Když dívku najde a odvede ji k sobě domů ošetřit, objeví se u dveří domu pronásledovatelé. Časem zjišťuje, že pronásledovatelé patří ke skupině Ztracené tisíciletí a její odnoži rodině Granitzů.

Ztracené tisíciletí. Co je vlastně tato skupina zač? Někteří je považují za teroristy a ti, jenž jsou s nimi spjatí, zase za odboj.

Dívka, kterou Clain zachrání, se jmenuje Phryne. Ukáže se, že tato dívka je blízce spojena s chrámem, který je velmi úzce spojen se systémem Fractale. (Dle vlastních slov bych řekl, že to jsou "správci systému Fractale", avšak v anime je to spíše bráno jako náboženství). Poté, co jí pomůže ošetřit zranění a setřást pronásledovatele, od ní dostane brož jako dárek. Následující den ráno Clain zjišťuje, že Phryne zmizela a dar, který od ní dostal, je zvláštní. Po analýze brože zjistí, že se jedná o data, která vytvořil dopl jménem Nessa.

Charakteristika hlavních postav

  • Clain: Hlavní postava, člověk, který by se dal popsat jako spolehlivý, starostlivý a realistický.
  • Phryne: Osobně si myslím, že se jedná o velmi spontánní postavu, která první koná a až poté myslí, je to kněžka z chrámu a její postava skýtá nemalé talemství.
  • Nessa: Nessa je dopl. Velmi ukřičená (dle mého je to i přijemné v tomto anime) a veselá osobnost, radost jí udělá sebemenší maličkost. Není klasický dopl, ale to zjistíte sami.

K zamyšlení

Kdo je Nessa? Proč je Nessa jediný dopl, který se může dotýkat lidí? Co má společného s Phryne? Dostanou se Clain a Nessa do spárů Ztraceného tisíciletí? Jak se zachová chrám, když zjistí, že jejich kněžka Phryne zmizela? Co má společného Nessa, Phryne a Fractale? To a spoustu dalšího se dozvíte, pokud shlédnete toto anime.

Osobní názor

Takže, pokud jste se dostali až sem, jsem rád. :-) A je čas na můj vlastní názor. Nejvíce mě nadchl děj, ze začátku jsem si myslel, že děj bude jednoduchý. Vše na to ukazovalo, avšak mýlil jsem se a byl jsem velice překvapen, když se vše začalo postupně vysvětlovat. Další věc, která se mi líbila, je samozřejmě grafické zpracování, které, stejně jako u seriálu Kurenai, nepatří k tradičním.

P.S.: V minulém článku někteří nechápali, co myslím "netradiční kresbou". Tak vám teď odpovím tak, že když se podívám na dnešní "mainstream" či ongoing série, tak je to něco úplně jiného.

Trailer

Rozcestník

http://shirai.cz/anime-zobraz/105/fractale/

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

1 2

avatar of Gwynbleidd
Mecenáš
   
12.11.2014 14:08 | # 30

Gwynbleidd

No technicky vzato anime není ani "Legend of Korra" ani "Last Airbender" jelikož to není dílo japonců, ale je to japonský styl kresby. Odehrává se to někde +- v"číně" tak by se to dalo považovat teoreticky za anime když už ne prakticky.

Svou duši dám prvnímu bohu který ji najde!
avatar of Gwynbleidd
Mecenáš
   
12.11.2014 13:55 | # 29

Gwynbleidd

Děkuji za tip už sem nevěděl na co dál koukat :)

Svou duši dám prvnímu bohu který ji najde!
avatar of fungajda2123
Uživatel
   
10.11.2014 23:09 | # 28

fungajda2123

Legenda o Koře se jako anime považuje! Legenda o Angovi ne, ale Legenda o Koře se už jako anime rozhodně považuje

avatar of Stake95
Uživatel
       
09.11.2014 10:30 | # 27

Stake95

Ďakujem za článok. Dejovo ma to veľmi zaujalo, pretože mám rád science fiction. Podľa mňa je veľmi podceňované anime Devil May Cry. Má to trochu nízke hodnotenie, ale mne sa to maximálne páčilo.

Nie som natoľko sebecký, aby som kvôli chuti podporoval kruté vraždenie zvierat kvôli mäsu. Vegetarián až do smrti.
avatar of kami
Uživatel
     
07.11.2014 20:21 | # 26

kami

Dám tomu šancu. Dlhšiu dobu vôkol toho krúžim, ale stále sa obávam, že ma to sklame. Na druhú stranu, pokiaľ si to nepozirem, tak to neviem na 100%. Ďakujem za tip. Dopozerám jednu sériu a vrhnem sa na to.

I love you boys, no matter how stupid you are. (Captain Gigan)
avatar of kkongaradoji
Uživatel
   
07.11.2014 16:39 | # 25

kkongaradoji

Nevím, jak moc je u nás známé, ale mezi moje top patří Genshiken. Díky za tyhle články, taky patřím k těm, kdo se dost řídí hodnocením a bohužel mi nejlíp hodnocený anime ne vždycky sednou, třeba SAO jsem dokoukala spíš z povinnosti a druhá půlka byla skoro utrpení :D Tak jdu kouknou na Fractale :)

avatar of Asuri
Uživatel
     
07.11.2014 15:17 | # 24

Asuri

Stejně podceňované je podle mě i anime Ef: A tale of memories/melodies.

avatar of majklnight
Donátor
   
06.11.2014 20:51 | # 23

majklnight

To Oniks: Tak možná pravým názvem Cartoon či jak, já jen, že podívat se na to dá.

avatar of Wran
Redaktor
   
06.11.2014 20:28 | # 22

Wran

Anime jsem shlédnul jakmile jsem dočetl článek. Pokud bych měl vyjádřit názor, tak jsem hodnotil nadprůměrně. Rozhodně mne zaujalo, že je to opravdu dějové anime, akcí se šetří, stává se jakýmsi kořením. :-)

Děkuji autorovi za tento článek, protože díky němu jsem mohl toto anime shlédnout. Pokud znáš ještě něco na toto téma, nebo s podobnou atmosférou, tak mi to napiš do zprávy. :-)

Všem, kteří toto anime ještě neviděli ho doporučuji, rozhodně to není promrhaný čas.

Ten kdo ví, nemluví. Ten kdo neví, mluví. - Mistr Lao-c
avatar of oniks
Uživatel
     
06.11.2014 16:50 | # 21

oniks

majklnight: Doufám, že to s tou Korrou nemyslíš vážně. Skvělý seriál, ale mezi anime nepatří. :)

avatar of Tom11moT
Uživatel
   
06.11.2014 15:04 | # 20

Tom11moT

Skýtá?

avatar of majklnight
Donátor
   
06.11.2014 11:23 | # 19

majklnight

Tip na další námět. Super anime je The Legend of Korra.

avatar of Nakamura
Uživatel
   
05.11.2014 19:28 | # 18

Nakamura

Poslední dobou sem pořád někdo píše..

Nelituji, co způsobím. Já přece nic prohrát nemůžu:P
avatar of DeathKnight
Uživatel
   
05.11.2014 19:25 | # 17

DeathKnight

Souhlasim s kejhic. Jen mi příde že spousta lidí dává hodnocení a posuzuje anime podle módní vlny. A nechtěj si udělat nebo vyjádřit vlastní názor z obavy aby se nelišili od věčiny.

avatar of kkeraj
Redaktor
   
05.11.2014 18:59 | # 16

kkeraj

do této série řadím tituly podle jejich parametru. Je jich poměrně dost a nebudu je jmenovat .. každopádně příští titul mám vybraný ale nevím kdy jej dokončím, neboť ještě předtím potřebuji dodělat poměrně časově náročný článek než jsou tyto. Na konci článku se nachází přímo link na rozcestník. Přeji příjemný večer. KK

až umřu chci být pohřben břichem dolů aby mi každý mohl políbit pr.. víte co :)

1 2