Shingetsutan Tsukihime

RikouUchiha

Autor: RikouUchiha

Korektoři: Popcorn, benos

Vytvořeno: 03.04.2015 10:00
Kategorie: Anime
Zobrazeno: 6000x
Komentováno: 12x

Obrázek - Shingetsutan Tsukihime

Dobrý den. Dnes Vás seznámím s anime Shingetsutan Tsukuhime. Jako milovník studia Type-Moon mě Tsukuhime naprosto ohromilo. Nemám moc rád anime, kde se vyskytují upíři, ale toto bylo opravdu něco úchvatného. Chápu, že každému toto anime nesedne, ale já jsem byl velice spokojený.

 

!UPOZORNĚNÍ, SPOILERY V DALŠÍ ČÁSTI!

Základní informace

Anime vyšlo v roce 2003 podle visual novely s názvem Tsukihime. Na kresbě se podílel Hiroko Tokita a hudbu skládal Toshiyuki Ōmori. 

  • Počet epizod: 12
  • Žánr: Romantika, Fantasy, Super síla, Nadpřirozeno
  • Manga: Ano
  • Studio: Type-Moon

Příběh

Hlavním rysem příběhu je nadpřirozeno a tajemno. Vše podtrhuje ponuřejší atmosféra. Hlavní hrdina se jmenuje Shiki Thono. Shiki má schopnost vidět jisté čáry, které se nazývají Čáry smrti. Posléze se zde objeví dívka Arc, které Shiki "něco" nevědomky udělá. V jedné scéně jde Shiki okolo onoho místa, kde se to stalo, a vidí tam na houpačce sedící Arc. Celý vyplašený se rozeběhne do sídla své sestry Akihy. Během pobytu v sídle se o něj starají dvě služky.

Další dny utíká před Arc, ale nakonec s ní jde na jistou misi. Tou misí je zabití jednoho upíra. Potkají ho ve škole, kam Shiki chodí. Následuje souboj, při kterém Shiki usekne onomu upírovi ruku. Pak utečou k Arc.

V dalších epizodách se dovídáme, že Arc nechce pít lidskou krev. Po boji s upírem, kterého, jak jsem již psal, zabije Shiki, se začnou spolu pomalu sbližovat.

Ve škole Shiki vede normální život do té doby, než tam přijde Arc. Jeho senpai Ciel se ukáže býti také něčím výjimečná.

V sídle se pomalu dozvídá pravdu o své sestře a po nocích často odchází za Arc. Jeho sestra to zjistí a začne o něj míti strach.

Ciel se snaží dostat Shikiho od Arc a on ji na konec poslechne. Avšak co by to bylo za anime od Type-Moonu, kdyby se k ní nevrátil, že? V jistém momentě mají Arc a Shiki pohlavní styk.

V posledním namáhavém boji je Arc vážně zraněna a Shiki jí nabízí svou krev. Arc to ale odmítne a tím se zdá býti konec anime. Ale oni si předtím slíbili, že Shiki vezme Arc na rande pokud to vše dobře dopadne, a tak...

Doporučuji shlédnout minimálně kvůli druhé polovině.

Postavy

Shiki Thono: Hlavní hrdina. Kluk, který odmala vidí Čáry smrti.
Arcuid Brunsted: Hlavní hrdinka. Upírka, která se po jisté situaci dává dohromady s Shikim.
Akiha Thono: Jedna z hlavních postav. Sestra Shikiho. Opět má nadpřirozenou moc.
Ciel: Další z hlavních hrdinek. Dosti záporná postava.
Hisui: Další hlavní hrdinka. Služka v sídle Thonových.
Kohaku: Další hlavní hrdinka. Sestra Hisui. Opět sloužící v sídle Thonových.

Aoko Aozaki: Vedlejší postava. Sestra Shikiho.
Satsuki Yumizuka: Vedlejší postava. Spolužačka Shikiho a jedna z rivalek o jeho lásku.

 

Postavy se mi neskutečně líbily až na Ciel. Nejvíce mne oslovila Arc. Dívčí postavy od Type-Moonu se mi vždy líbily, jako například Saber. Shiki také ušel. Jeho sestru jsem zas až tak rád neměl, ale nevadila mi. Ony dvě služky se mi opravdu líbily. Spolužačka Shikiho, obyčejná dívka, mi také sedla, jen byla škoda, co se tam s ní stalo...

Co dalšího?

Hudba

Hudba se mi neskutečně líbila. OP a ED bylo něco tak úžasného! Skladatel Toshiyuki Ōmori je pro mne po dokoukání tohoto anime jednička. OST jsem hned musel stáhnout. Jsou opravdu úžasné. Doporučuji vyhledat na YouTube.

Animace

Na to, že je to rok 2003, se mi animace neskutečně líbila. To, že tam není mnoho barev, jen podchycuje onu ponurou atmosféru. Pan Hiroko Tokita to myslím zvládl nádherně. Když to srovnám třeba s anime One Piece, je to na úplně jiné úrovni, a to na té lepší, alespoň dle mě.

Dabing

Dabéři podle mě odvedli neskutečně skvělou práci. Opravdu ten dabing tam sedl jako ušitý. A pro mne jeden z nejlepších. Arc dabuje například Ino z Naruta a ta má, řekl bych, dobrý hlas. Kobayashi Yumiko, hlas Shikiho, dabovala kupříkladu Ukitsu z anime Ikkitousen. Pro mne naprosto skvělé.

Závěrem

Dá se říci, že pokud máte rádi tajemno, upíry a trochu té romantiky, toto anime Vám doporučuji. Pokud hledáte anime s ponurou atmosférou, též Vám toto anime doporučím. Pokud jste viděli třeba FSN a líbilo se Vám, též Vám jej doporučuji.

Můj názor

Můj názor je ve skrz pozitivní. Měl jsem občas chuť nakopnout do zadku Shikiho, ale nakonec jsem to přijal. Anime se mi skutečně líbilo!

A co názor ostaních?

Obecně by se dalo říci, že anime není nijak shazováno, avšak ne všem se líbí. Co je asi pro lidi hnací silou, párují se zde postavy. A samozřejmě také Arc.

 

Bodování

  • Příběh - 9/10
  • Postavy - 9/10
  • Hudba - 10/10
  • Animace - 9/10
  • Dabing - 9/10

Konečný součet: 46/50

Trailer

 

 

Zdroje: http://myanimelist.net/anime/169/Shingetsutan_Tsukihime

   

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

avatar of RikouUchiha
Redaktor
     
07.04.2015 20:41 | # 11

RikouUchiha

Kurrooo - Dík. :D

avatar of Kurrooo
Uživatel
   
05.04.2015 16:28 | # 10

Kurrooo

"Co dalšího?" Som sa najviac nasmial :D skvelá komedia autor 10/10

avatar of ScorpionMK11
Uživatel
   
04.04.2015 22:55 | # 9

ScorpionMK11

-milovník studia Type-Moon
-Konečný součet: 46/50 pro Tsukihime anime
ne.
Nevím jestli jsem něco přečetl špatně, ale myslím žes to natrefil na to, že Tsukihime anime dělalo samotný Type-moon, což je blbost (J.C. Staff)
Podle mě, milovník Type-moon který má přečtenou VN Tsukihime tak by měl kompletně opovrhovat anime adaptací, sdílí to samej problém jako F/SN 06 od DEENu, tedy, špatně provedená adaptace která je takovej mišmaš. VN má 40 Hodin, a to narvat do 12 dílů, to nejde
Jestli se ti vážně tak moc Tsukihime líbilo, zkus si přečíst originální vizuální novelu a pak udělat znovu recenzi, dosti si myslím že se skóre změní...


サソリ
avatar of Tsukuyomi
Uživatel
   
04.04.2015 15:47 | # 8

Tsukuyomi

Jinak stejně nechápu co lidé mají proti Akize, to že to není ze začátku příjemný Moe neznamená že je to špatná postava celkově.

avatar of Snyx007
Uživatel
   
04.04.2015 07:11 | # 7

Snyx007

Jakou to má spojitost s FSN? Upřímně jsem neviděl zatím nai jeden díl série Fate/stay, jsou tam stejné postavy, takže je to něco jako volné pokračování? Nebo děj přímo navazuje? Bych to chtěl shlídnout ale je toho tolik že nevím kde začít (příběhově).avatar of CyberGoddess
Hlavní správce ADB
     
04.04.2015 03:09 | # 6

CyberGoddess

anime onicom. asi najslabsie dielo Type-Moon. nuda strieda nudu, charaktery su nevyrazne, dej je lacny, clanok nevitany kedze neobsahuje vela veci co by obsahovat mal, hudba ujde. este ze existuje Carnival Phantasm - crossover s fsn, ktorý je 2x lepsi nez shingetsutan tsukihime.

..
avatar of Gwyxy
Hlavní moderátor
   
04.04.2015 02:04 | # 5

Gwyxy

Zbytečně rozvedená recenze... ztráta času čtením...

Kat se neptá po smyslu své práce. Stačí mu uznání veřejnosti.
avatar of Tsukuyomi
Uživatel
   
03.04.2015 19:18 | # 4

Tsukuyomi

Anime nic moc, ale Akihu jsem si zamiloval a díky hře i manze se stala mojí nejoblíbenější Tsundere, i když no napsat, že je jen Tsundere není zrovna chytrý, jelikož Vermillion

avatar of Cardoxon
Uživatel
   
03.04.2015 18:57 | # 3

Cardoxon

anime nic moc, ale manga je povedená ;)

avatar of Zero5550121
Uživatel
   
03.04.2015 18:06 | # 2

Zero5550121

viděl jsem to dobrý anime, ale ten konec je smutný

Zero
avatar of Zangetsu3
Mecenáš
     
03.04.2015 11:28 | # 1

Zangetsu3

Viděl jsem dobrý =) taky mě to překvapilo =)

Sorry, I can´t be perfect. I watch what comes from heaven ˃ᆺ˂