Final Fantasy XV

RikouUchiha

Autor: RikouUchiha

Korektoři: benos

Vytvořeno: 25.07.2015 09:26
Kategorie: Anime
Zobrazeno: 5164x
Komentováno: 41x

Obrázek - Final Fantasy XV

Zdravím. Kdo by neznal sérii Final Fantasy od studia Square Enix. Sám jsem milovníkem této herní série, ačkoli díly, jež nesly číslo XIII, XIII-2 a XIII-3 Lightning Returns, byly příšerné. Již v době XIII byl oznámen díl XIII Versus. Díl, u něhož se zdálo, že nikdy nevyjde. Nyní je zde jako již patnáctý díl hlavní série.

 • Vyjde na: PS3, PS4, Xbox ONE, Xbox 360
 • Přibližná cena: 1000 Kč - 1500 Kč
 • Rok vydání: 2015?
 • Studio: Square Enix
 • Edice: ?

Final Fantasy XV

Obecně jsou hráči rozdělení na tři tábory. Jedni se na ni neskutečně těší a sledují každý update o hře. Druhý tábor se na hru vůbec netěší. A třetí tábor, do kterého se řadím i já, ten má názor takovýhle: Ano, není to původní FF, ale hra nevypadá vůbec špatně.

Příběh

Nacházíme se ve stejném vesmíru, kde se odehrávala XIII, tedy ve Fabula Nova. Náš hlavní hrdina, Noctis, je zavlečen do války o krystaly, které v každé zemi drží energii. Válka vypukne a vy v kůži Noctise postupně nabíráte tým a společně s ním se derete do cíle. Toliko krátce k příběhu.

Postavy

 • Noctis L. Caelum: Hlavní herní postava. Ovládá magii. Je synem krále Lucise Caeluma CXIII.
 • Ignis S. Scientia: Herní postava. Stratég. Poradce prince Noctise.
 • Claudilus Amicitia: Herní postava. Lord domu Amicitia. Přítel Noctise.
 • Prompto Argentum: Herní postava. Přítel Noctise.
 • Cor Leonis: Herní postava. Přeživší legenda.
 • Stella N. Fleuret: Hlavní postava. Dcera rodiny Fleuret z Tenebrae. Členka Noctisovy party.
 • Regis L. Cealum CXIII: Vedlejší postava. Král říše. Vlastní jeden z krystalů. Otec Noctise.
 • Idola Aldercapt: Vedlejší postava. Vlastník jednoho z krystalů.
 • Luna: Vedlejší postava. Členka party Noctise.

Battle system

Bojový systém, nazývající se AXB (Active Cross Battle), je podobný systému combat her. Není omezen časem, je to tedy real-time. Byl představen na Tokyo Show 2014. Hráč může během souboje skákat a přitom tvořit comba atd. Systém používá obranu a útok. Pro hráče starých dílů to bude nezvyk, že již nemůžeme taktizovat. Nevím, zda-li se ve starších dílech nalézalo, že během souboje můžete přepínat mezi postavami své party, každopádně zde se to objevilo.

Jako u starších dílů se dá přepnout na auto-fight, ale kdo by to dělal, že? Boti s vámi kooperují, což jest vcelku zajímavé. Alespoň pro mne. A jako tradičně si můžete přepínat zbraně, používat magii a hlídat si manu, plus HP. Občas nejde magie použít, a to z důvodu počasí.

Závěrem o AXB by se dalo říci toto: Je to velice zajímavý BS (Battle system), ale nejsem si uplně jistý, jestli se bude líbit všem.

Herní svět

Jeden z tvůrců FF, Hajime Tabata, řekl: "Svět je stvořen jako živý. Pokud si myslíte, že proti něčemu můžete bojovat, bojujte s tím. Pouhé sledování života je příjemné. Vytvoření virtuálního světa, jenž je tak živý, je pro krásný pocit hráčů nesmírně důležité."

Svět FF XV je velmi otevřený a působí opravdu krásně a také dosti sandboxově, což ale není na škodu, ba naopak. Se svou partou se můžete po světe toulat v úžasném kabrioletu a užívat si scenérii. Den a noc se mění dynamicky. Části světa jsou tvořeny podle skutečných míst a musím uznat, že působí překrásně. Prostě virtuální svět, ve kterém bych chtěl stoprocentně žít. Nalézají se zde města a všechna stojí za to! A pokud Vás omrzelo ježdění po městech, co takhle si vyjet do přírody a pak si zabojovat v lesíku? A nemáte toho auta už pokrk? Doporučuji se projít se svými botími kamarády po lese.

Koneckonců, svět má krásnou grafiku, takže minimálně tohle je veliký důvod hru vlastnit na svém konzolovém příteli. O světě se dá říci, že působí velice uklidňujícím a živým dojmem. Myslím, že grafici ze Square Enixu odvedli skvělou práci.

Hudba

Hudba byla vždy hnací silou všech dílu FF a zde tomu není jinak. Do každé situace se OST hodí a dá se poslouchat i zvlášť.

Skladatelé

 • Yoko Shimomura
 • Aundréa L. Hopkins
 • Masashi Hamauzu

Tak nějak tuším, že se máme, co se týče hudby, na co těšit. Velice doporučuji pro případné zájemce zajít na YouTube a nějaký ten SoundTrack si tam najít.

Závěrem

No, bylo to takové rychlejší a ne moc podrobné. Ale i přesto doufám, že jsem někoho naladil na Final Fantasy. Každopádně nyní zběsile očekávám, až hra vyjde. Bohužel já sám si nemám možnost ji zahrát, čehož neskutečně lituji...

Zdroje - http://finalfantasy.wikia.com/wiki/Final_Fantasy_XV

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

1 2 3

avatar of Leji-San
Uživatel
   
22.10.2015 01:37 | # 41

Leji-San

Videl som gameplay + trailer a hra vyzerá famózne . Engine na ktorom beží je tiež niečo.Dovolím si napísať že najlepšie FF ktoré budem hrať , počul som že vychádza aj na PC ale o niečo neskôr samozrejme :) nevadí ja si počkám !

avatar of StrejdaMrkev
Uživatel
   
16.10.2015 23:28 | # 40

StrejdaMrkev

Problem XIII byl v tom, že všem naslibovali jak bude herní zážitek do puntiku stejny jako při hrani FF7. Jinak to hra vubec špatna nebyla, ba-naopak byla co se týče příběhu hodně dobrá (i když já raději doporučuju příběh sledovat u XIII a Lighting Returns, u XIII-2 raději vypinat mozek). Co se tyka PC portu tak ten byl v planu, ale nejspíš se neuskuteční po tom failu s XIII na steamu, kde se všichni vztekaly že hra si dovolila mit "naroky" a měla zamknute nastaveni grafiky.

avatar of Marton278
Uživatel
   
17.08.2015 12:40 | # 39

Marton278

cital som, ze mozno vyde aj na PC!!! :D

avatar of indall
Uživatel
   
15.08.2015 15:47 | # 38

indall

co teprv remake ff7

avatar of RikouUchiha
Redaktor
     
06.08.2015 21:23 | # 37

RikouUchiha

Sawakq - Co se týče Dark Souls, tak jsem tuto hru nehrál a nemám proto tedy důvod o tom psát. Zkus někoho jiného. :D

avatar of Sawakq
Uživatel
   
06.08.2015 19:37 | # 36

Sawakq

To je hezké, že ty píšete něco o Final Fantasy, ale že byste něco napsali o Dark Souls, vždyť je to taky populární hra od Fromsoftwaru. Nevadí, dík za info.

avatar of RikouUchiha
Redaktor
     
06.08.2015 18:15 | # 35

RikouUchiha

Atty - Mimochodem jsem nenapsal, že je to sračka. :D Nicméně tvé kritice rozumím a akceptuji ji. Příště se to nestane. :D

avatar of RikouUchiha
Redaktor
     
06.08.2015 18:14 | # 34

RikouUchiha

Atty - Vskutku? Omlouvám se... Staré informace. :D

avatar of Atty
Uživatel
   
03.08.2015 14:04 | # 33

Atty

a vyjde to jen na ps4 a xbox one, na ps3 ne

avatar of Atty
Uživatel
   
03.08.2015 11:44 | # 32

Atty

Rikou- to je podle každého gustu, každému se líbí něco jiného, já jsem FF hrála, sledovala a mě osobně se XIII líbí, jak příběhově, tak vzhledově, ano možná se liší od ostatních dílů, ale to přece nevadí, Square Enix nemůže přece dělat pořád to samý, musí přijít s něčím novým :) dobře, chápu, že se ti to třeba nelíbí, ale to neznamená, že se o tom budeme vyjadřovat jako o sračce, jestliže se jedná o veřejný článek pro lidi. Nemyslím to špatně... jen mi to nepřijde správné takhle ničit názory ostatních lidí, když už se mi to nelíbí tak napíšu "Já osobně jsem tímto dílem nebyl příliš nadšen a nijak mu nefandím" nebo něco takového...

avatar of RikouUchiha
Redaktor
     
02.08.2015 19:59 | # 31

RikouUchiha

Atty - Byli špatné co se týče "staré" série FF. Já jsem hráč "staré" (bavíme se od I - IX) takže pro mne je XII zlá. To stejná X a XII. Co se týče XI tak mi MMORPG nevadilo, ale XIV A REalm Reborn je lepší, řekl bych. A XV je prostě úžasná hlavně kvůli světu. No XIII, když už nic měla super OST, ale to maj všechna FF. :D

avatar of RikouUchiha
Redaktor
     
02.08.2015 19:54 | # 30

RikouUchiha

syrtex - Proč? Jsou zcela správné pokud vím.

avatar of syrtex
Uživatel
   
02.08.2015 10:17 | # 29

syrtex

tie platformy si opravte :)

Sx (Syrtex) or Dead (Deadrestos) prekladateľ.....
avatar of Atty
Uživatel
   
30.07.2015 20:31 | # 28

Atty

díly serie FF XIII nebyly příšerné -.- byly prostě jiné -.-

avatar of RikouUchiha
Redaktor
     
30.07.2015 18:28 | # 27

RikouUchiha

Ketchen - Dle všeho by se hra měla hezky hrát a jak jsem tam psal svět je nádherně zpracován. :D

1 2 3