Yukata znovu povstala, Vžijte se do dobrodružství!

kvacm

Autor: kvacm

Korektoři: Není k dispozici

Vytvořeno: 03.05.2015 19:25
Kategorie: Ostatní
Zobrazeno: 4371x
Komentováno: 23x

Obrázek - Yukata znovu povstala, Vžijte se do dobrodružství!

Ahoj,

mnozí z vás mne jistě znají, ovšem trocha změn v životě neuškodí. Proto bych vám chtěl s povolením od administrátorů a mých bývalých kolegů představit svou tvorbu.

Dříve jsem pracoval na půl roku ukončeném novinkovém portálu Yukata, věnující se novinkám ze světa anime, jenomže zájem čtenářů nebyl téměř žádný.

 

Ale jelikož toto jméno, název a kultůrní vložku mám rád, rozhodl jsem se změnit si přesdívku. Lépe řečeno, vytvořit uměleckou. Nyní začínám jako M.K.Yukata, věnující se psaní knih a kreslení. Co se týče toho druhého, to není zatím bůh ví jaká sláva. Jenomže život jde dál a sny nekončí a plánuji se tomuto věnovat více, než dosud.
V případě prvním, píši nyní knihu Nástup zla. Názvem, se zdá býti obyčejná, jenomže pokud znáte, jako že znáte, Hobbit, Pán prstenů, nebo dokonce svět Warcraftu, kniha se vám určitě bude jistě líbit.

 

Na webu www.yukata.cz jsem vydal již tři kapitoly této knihy a pracuji i na vizualizaci postav, krajin, atp. Avšak to zatím trošku vázne, to víte, práce.
Pro některé z vás to má možná háček, kapitoly jsou placené, ovšem za nízkou cenu. Plánuji každou kapitolu o délce šesti stránek textu vydat placenou za stejnou cenu každý měsíc. Celá kniha pak vyjde na desetinásobek, to už ale snad bude i s grafickou tvorbou. Vše je v elektronické podobě!

 

Možná se vám to zdá sobecké, jenomže plánuji se opravdu tomuto dílu věnovat a tvořit pro vás. Proto prosím, podpořte mě. Je to možná nerozvážné, ale nějak začít musím. Nemusíte si hned kupovat již napsané kapitoly, stačí mi, když se stanete fanoušky mé facebookové stránky www.facebook.com/M.K.Yukata.

 

Samozřejmě je mi jasné, že mé dílo se nemusí líbit každému, proto každá kapitola, a že si na tom zakládám, je a bude zdarma. Viz první kapitola Nástupu zla.

A jelikož chci, abych vás zaujal, prvním padesáti čtenářům této novinky věnuji speciální kód na stažení nejnovější kapitoly zdarma!

 

Došlo ke změně! Po vyslechnutí několika rad a řádném uvážení jsou všechny kapitoly prozatím v digitálním formátu zdarma.

 

Těším se na vás a váš zájem!

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

1 2

avatar of aurel1510
Uživatel
   
10.08.2015 16:14 | # 23

aurel1510

Nemôžem povedať, že je tá kniha dobrá a či je zlá, alebo či je korektne napísaná. (ani neviem či je to kniha..) Každopádne sa mi celkom páči spôsob, akým je písaná. A teda z môjho osobného názoru plynie, že si (tá kniha) môže nájsť nejakých tých ľudkov, čo si ju radi prečítajú.

Avšak, ako už náš/a kolega/yňa spomenul/a, nadpriemerný výskyt chýb, spôsobujúci potrebu zastavovať sa v texte a znovu si prečítať úsek/y, ich (tie chyby) obsahujúce, je na plnej čiare iritujúce. Ak nemáš korektora, alebo niekoho, kto by si ju prečítal po tom, čo ju napíšeš/pred tým ako ju upload-neš na web-ovú stránku, tak si ten text aspoň niekoľkokrát prejdi Ty sám. Pre istotu sa môžeš aj vyspať a hodiť ju na net po dobrom spánku a poslednom kontrolovaní..

Nečítal som veľmi dlho, čiže som sa ani v texte nedostal ďaleko, čo znamená, že neviem, o čom má tá kniha byť, no želám Ti veľa šťastia pri písaní/aj oprave už napísaných diel tvojej tvorby.


avatar of Anders
Uživatel
   
31.05.2015 20:34 | # 22

Anders

Inu, jelikož jsem člověk od přírody zlý a cynický, musím svou povahovou stránku někde pravidelně ventilovat. Abych řekl pravdu (a buďme upřímní), spisovatelé anime příběhů nikdy nepatřili mezi špičku literárního řemesla. Yukata mi to potvrdila. A nejen to, dokázala mi rozšířit obzory do dálek, z nichž nejspíše nebude návratu.

V prvé řadě, než autor začne opětovně znásilňovat klávesnici, měl by u toho mít otevřen slovník spisovného jazyka. Jen v tomto "promo" textu jsem nalezl čtyři naprosto zásadní a pro mne zcela nepochopitelné hrubky, které bych zařadil do výuky jazyka českého šestých tříd základní školy. O chybách ve slovosledu a naprosté ignoraci diakritických pravidel ani nemluvě.

Prvotní záměr pobírat za tvá "díla" peníze mi přijde až nebetyčně opovážlivý. Dočetl jsem půlku první kapitoly a pokud se zcela oprostím od děje knihy (každému se líbí něco jiného), musím jednoduše shledati tvé dílko hrůzným brakem bez formy a tvaru. Se stavbou vět si děláš co chceš, diakritiku zřejmě znáš jen ze slovníku a formulace jsou otřesné. Představ si, že by se k profesi stejným způsobem postavil zedník. Maltu by měl namíchánu z hlíny a konopí, dům by nestál ani týden.

Než začneš psát za peníze, zkus napsat několik krátkých povídek. Nastuduj si jazyk, který hodláš používat. A ideálně se zaregistruj na weby, které přímo ke zlepšování se v umění autorském slouží. Nikdo si tam z Tebe nebude dělat legraci. V tomto případě ovšem ano, jelikož se tvůj web stal předmětem zábavy mnoha večerů na Filozofické fakultě MU. Mír s tebou.

avatar of kvacm
Yukata.cz
       
26.05.2015 18:54 | # 21

kvacm

Ano, ukončil jsem bývalou činnost. Důvodem byl malý zájem čtenářů a hlavně nezájem podílet se na práci. Sám jsem to dělat stále pořád nemohl, kvůli časovému vytížení, a už to byla spíše povinnost, aby se na webu něco dělo. A psát z donucení byla víceméně otrava.

avatar of Kenshin
Uživatel
   
26.05.2015 13:27 | # 20

Kenshin

Číst si určitě přečtu tvou tvorbu :) A co se týče webu yukata. Tys ten projekt už úplně zavrhl ??? Jako stránka se mi hodně líbila.

暗い剣士
avatar of n3utrin
Uživatel
   
20.05.2015 00:32 | # 19

n3utrin

no, vezmu to marketingove. Nejsem si jist, zda je tento model platby za male kousky knecemu :)
Musime vzit totiz v potaz to, jak se bude platit :) promo SMS je draha na provoz, a bankovni prevod na castky do 50ti korun? ... no nevim platit rekneme 10% ceny bance za sluzbu :) nebo kartou? Pokud kartou ocekavam 3D secure ci neco podobneho a zas jsme u ceny, ale pro zmenu na tve strane :) rozmysli se zda nechces radeji vydat celky za rozumne ceny.

Doporucuji taky predelat format na ePUB, MOBI, PDB ap. at je to citelne v telefonech a tabletech. Poklud trvas na PDF formatu pak prosim archivacni verze PDF (PDF/A http://cs.wikipedia.org/wiki/PDF/A )


A jeste:
Aktivace nejede uplne v poradku :) viz PM


Jsme šedí, stojíme mezi světlem a temnotou.
avatar of kvacm
Yukata.cz
       
16.05.2015 17:59 | # 18

kvacm

GoStyler: Já se o Japonštinu nestarám. A majitel ani neplánuje žádné další lekce a texty.

avatar of GoStyler
Uživatel
   
15.05.2015 16:26 | # 17

GoStyler

Je opravdu velká škoda že si nedopsal lekce japonštiny :)
http://japonstina.yukata.cz/

avatar of RyuuShi
Uživatel
   
14.05.2015 17:11 | # 16

RyuuShi

Nápad se mi sám o sobě špatný nezdá, ale elektronická četba je...zkrátka to není, co bych od knihy očekávala. Ale to je jen můj osobní pohled na věc, takže ti držím palce a přeji maximální úspěch (vždycky jsem obdivovala lidi, co se nebojí takových projektů a prostě jdou do toho :D)


...stejně mi neskutečně chybí stará "otaku" Yukata >.< ...i tak ganbatte :P

Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si jí udržet. ^^
avatar of kvacm
Yukata.cz
       
12.05.2015 10:00 | # 15

kvacm

TehJoke: Tak zrovna tohle je velká hrubka :D Konkrétně tahle záležitost mi dělá asi největší problém. Proto mám na tohle tahák, nevím-li si rady.
Jinak chyby dělá každý a hlavně existuje taková pisatelská slepota, že i když si to přečtu stokrát, pořád tam nějakou tu chybku najdu. proto jsem rád za jakoukoliv opravu.

Všem: Kapitoly jsem se nakonec rozhodl uvést zdarma, alespoň z počátku, nedotáhnu-li to na tzv. lepší level.

avatar of Jokke
Uživatel
   
11.05.2015 20:45 | # 14

Jokke

Po všimnutí „O mě“ na webu jsem přestal mít chuť něco dál číst. Musím souhlasit s Arletkou, že u člověka, jež chce psát knihu, by se neměly vyskytovat tak laciné chyby (i když musím vypíchnout to její odporné a špatné „aby jsi“ :P). Nevím, jestli jsi dyslektik, ale zapracoval bych prvně na češtině, jelikož ta je u knížek a jakéhokoliv psaní velmi důležitá. ;) Jinak přeji hodně štěstí a zdaru!

avatar of kvacm
Yukata.cz
       
10.05.2015 21:24 | # 13

kvacm

Arletka: Dosti laciné chyby, díky.
Bohužel nyní mi to nelze opravit.

Morfull: Co máš na mysli tím druhým odstavcem? Bohužel, aktivity se starou Yukatou byly ukončeny, takže těch několik stovek lidí by se mi hodilo. Na druhou stranu, lepší je začít od začátku.

Web bude samozřejmě pro větší množství obsahu, ne jen pro knihy. Navíc, pokud je nemám dokončené, nemá cenu překládat.

avatar of Arletka
Uživatel
     
10.05.2015 20:13 | # 12

Arletka

Rozhodně si přečtu první kapitolu, dál uvidím podle toho, jak se mi bude líbit. Jinak trochu blbě vypadá, když chceš napsat knihu, že do textu jako je tenhle napíšeš "kultůrní" a "přesdívka" - správně by mělo být "kulturně" a "přezdívka", co já vím. Tím tě nechci nějak shodit či ponížit, jen ti říkám chyby, aby jsi je v budoucnu nemusel opakovat. ;) Jinak ale přeji hodně úspěchu, snad se kniha vydaří. :)

Suďte mne, když chcete. A pak shořte za bránou nebeskou.
avatar of Morfull
Uživatel
   
07.05.2015 12:10 | # 11

Morfull

Stránku bych přeložil poté co přeložíš i knihy. Jinak je to zbytečné. Z toho co sem pochopil, tak ty stránky budou určeny na prodej tvých knih, ale nikoli na prezentaci dalšího obsahu. Pokud tam budeš mít další obsah, tak je jasné že EN by se hodilo co nejdřív. A velmi důrazně ti doporučuju knihy přeložit, v ČR máš mnohem menší cílový trh.

A také pro zamyšlení, na Yukatu prý skoro nikdo nechodil, není špatné zdědit po Yukatě malou návštěvnost pro svůj projekt? TO by mohlo být osudné.

A samozřejmě, přeju ti hodně vůle psát, díky dření se dostaneš nahoru, tak hlavně to nevzdej po pár selháních.

avatar of kvacm
Yukata.cz
       
07.05.2015 07:40 | # 10

kvacm

Morfull: Asi to tak zatím dopadne.
Anglicky psát určitě nebudu, nehledě na to, že zase tak zdatný v angličtině nejsem. Možná později to dát někomu přeložit.
Nicméně web časem anglicky bude, ale až okolo podzimu, kdy mi vyprší smlouva na ten stávající.

avatar of Morfull
Uživatel
   
06.05.2015 23:04 | # 9

Morfull

Hele, přijde mi to jako blbej nápad. Začít s byznysem takhle. Bejt tebou bych knihu vydal kompletně zdarma. A dal si tam žádost o přispění, čímž podmíníš další díly. když to lidi chytne, přispějou, ty budeš mít money a hurá na další. A doporučuju to přeložit i do EN, a šoupnout si to na samostatnou vlastní stránku která bude implicitně EN. Přece jenom, větší rybník.

1 2