Japonští upíři – krasavci nebo děsivé příšery?

veverkawackova

Autorka: veverkawackova

Korektoři: Není k dispozici

Vytvořeno: 01.06.2014 21:44
Kategorie: Ostatní
Zobrazeno: 3623x
Komentováno: 50x

Obrázek - Japonští upíři – krasavci nebo děsivé příšery?

Tak jsem se po dlouhé době zase vrátila a jsem tu s novým tématem, které mě docela zajímá… Než se však začnu bavit o japonských upírech, možná si někteří kladete otázku, co to ten upír vlastně je…

Upíři, nebo-li nemrtví, jsou stvoření, jež se svou postavou podobají člověku. Nenechme se však zmást. Svůj žaludek uspokojují převážně lidskou krví. Velmi mnoho lidí jim připisují ještě další schopnosti, například velkou sílu, rychlost, mrštnost a tak dále… Jelikož je jejich tělo „mrtvé“, jsou chladnými a dá se vypozorovat i jiná barva očí, jako je žlutá nebo červená. Mezi nejznámější upíry patří hrabě Drákula. Sám Drákula ale není tzv. polidštěný upír. Jeho lidskou podobu můžeme najít spíše u hraběnky Bathory nebo-li Čachtické paní, jež se koupala v lidské krvi a takřka bez slitování zabila a umučila mnoho mladých žen bez provedení soudu.

Zajímavost:

Strach z něčeho silnějšího než lidské bytosti vyvolával velkou paniku a hromadné otevírání hrobů a případné zohavování lidských ostatků. Šílenství zarazila až Marie Terezie, která po důkladné doktorské prohlídce mrtvol dokázala, že nemrtví neexistují.

V Japonsku 

Japonští upíři, nebo-li Kappy, se však značně liší od evropských a místo podoby sexy Edwarda a lesknoucí se kůže vypadají spíše jako kříženec želvy a pakobylky… dokonce se vzdávají vlády na souši a na svou kořist číhají hluboko pod vodní hladinou jezer a řek. Ovšem nenechme se zmást vzhledem… Jsou velmi inteligentní a dokáží ocenit i malá zvířata, jež loví pomocí svých promyšlených pastí.

Aby se nám tato potvůrka zdála ještě divnější, tak prozradím i příjem krve. Místo elegantního kousnutí do krku oběti, sají svou potravu přes řitní otvor oběti. //Upřímně si to ani nechci představovat//  Tento upír se nebojí šmírovat mladá děvčata při koupeli… Počká si, až když chtějí oběti vylézt a pak napadne klidně i celou skupinu.

Jako každý tvor má i tento svou slabinu. Japonský upír doslova miluje salátové okurky, což se dá využít i na záchranu před ním samotným. Japonská rodina se jednou vydala na výlet k jezeru... bylo už odpoledne a voda byla teplá – proč se nejít bavit? První šlo do vody 12 leté dítě. Najednou ale začalo křičet a utíkat směrem ke břehu. Když rodiče viděli důvod jeho útěku, ihned hodili do vody svačinu, kterou měli u sebe. Když si upír všiml okurky v ní, neměl už o dítě zájem a svůj hlad soustředil na plovoucí zeleninu…

Další takovou známou slabinou je jeho „miska“ na hlavě. Tato „miska“ je vždy až po okraj plná vody a dokud tomu tak je, kappa je na souši takřka nepřemožitelný. Údajně je vyprázdnění misky velkou výhodou, ale jeho síla vám to neumožní…

No a jak jsou na tom upíři v anime???

Upíři v anime přebírají převážně evropskou podobu (Nejznámější v ČR asi Vampire Knight). Ovšem nebyly by zajímavější příběhy třeba o kappě? Jistě, několik takových anime už také máme, ale většina z nich nezachycuje tu pravou atmosféru pro děsivou kappu.

Anime s kappou:

No a na závěr se vás zeptám, jestli znáte nějaké zajímavé anime s kappou.

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

1 2 3 4

avatar of Beka
Uživatel
   
18.08.2014 16:28 | # 50

Beka

Jinak pěknej článek.

"Bohatí nejsou milosrdní a milosrdní nejsou bohatí"
avatar of Beka
Uživatel
   
18.08.2014 16:25 | # 49

Beka

Já bych to asi taky nepřirovnávala k upírům, ale ani k vodníkům. Podle mě je asi nejlepší brát to tak, že Kappa je Kappa a jediné k čemu se dá přirovnat je stále jenom Kappa. Jednodušeji řečeno prostě "druh japonské příšerky"

"Bohatí nejsou milosrdní a milosrdní nejsou bohatí"
avatar of seninerosenin
Uživatel
   
14.06.2014 18:57 | # 48

seninerosenin

Tenhle článek neměl především vůbec připodobňovat kappy k upírům stejně jako někdo pod článkem k vodníkům. Jde prostě o úplně jiný druh.

Upír a nemrtví je taky něco trochu jinýho. Nemrtvý je souhrnný název pro příšery jež zemřeli a znovu ožili jako například mumie(živá), zombie nebo právě upír.

A nakonec evropští upíři neměli podobu nějakýho metrosexuálního lesknoucího se tajtrlíka.

avatar of veverkawackova
Uživatel
   
10.06.2014 23:14 | # 47

veverkawackova

Nevím proč musí tohle vznikat u mého článku, každopádně děkuji za podporu... (Už mě jaksi omrzelo to Milovi vyvracet, protože si stejně říká svoje...)

Vybírej si takové povolání, které vyhovuje tvé duši. S celou duší zmůžeš všechno!
avatar of Popcorn
Hlavní administrátor
   
10.06.2014 20:16 | # 46

Popcorn

Zapomněl jsi na první větu... volně přeloženo: "Kappa je příšerou japonského folklóru, která se nejvíce ze všech podobá upírům." A název webu (a samozřejmě i ostatních) mluví sám za sebe.

To, že ty si myslíš, že je to "vodník" neznamená, že máš pravdu a že to všichni vidí stejně. Tak přestaň ostatní napadat, cpát jim své názory a pokud ano, tak s kvalitně podloženými zdroji. Začíná mi trochu docházet trpělivost.

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.” Albert Einstein
avatar of Mila
Uživatel
   
10.06.2014 18:16 | # 45

Mila

Jinak kostely jsou v japonsku od Období Sengoku, stačí se zeptat bláznů z Owari.

avatar of Mila
Uživatel
   
10.06.2014 18:11 | # 44

Mila

Pope pěkný odkazy hlavně ten první.

stručný překlad:
Kappové žili kolem pobřeží. Mnoho příběhů popisuje, jak popadli koně a krávy a snažili se je přetáhnout pod vodou aby mohl pít krev z jejich řití. Nicméně, oni byli známí opouštěním vody kvůli kradení melounů a okurek, znásilňováním žen a útočením na lidi kvůli jejich játrům.

Opravdu ideální popis japonskýho vodníka, kříženýho se zoofilem, zlodějem, a pedofilem s licencí chiruga.


avatar of Popcorn
Hlavní administrátor
   
10.06.2014 14:28 | # 43

Popcorn

To je asi stejné, jako kdybyste říkali, že kostely byly v Japonsku už od založení křesťanství... vždyť v některém anime to tak je, tak to musí být pravda! :-D (ofc. jen připodobnění, žádné takové anime si teď nevybavuju, ale jako příklad je to dobré)

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.” Albert Einstein
avatar of Popcorn
Hlavní administrátor
   
10.06.2014 14:19 | # 42

Popcorn

Mílo Mílo... sám se tu shazuješ svými argumenty. Přiznáváš, že Japonsko bylo izolované, ale hned za tím říkáš, že jinde ve světě tak upíři nevypadají. Ale co je Japonsku do jinýho světa? Mají své tradice, povídky a legendy, ve kterých jejich "upír" nemusí vůbec vypadat jako ten evropský.

Diabolik Lovers - typický EVROPSKÝ typ upíra, který tvůrci přenesli v moderní době z evropských legend. Stejně jako v Rosario to Vampire a dalších anime. O těch tu ale Veverka vůbec nepíše.

http://vampireunderworld.com/asian-vampires-types-of-vampires/kappa/ "The Kappa is the most vampire-like creature in Japanese folklore" !!Japanese folklore!!
http://www.vampires.com/the-kappa-a-most-disgusting-vampire/
http://www.answers.com/topic/vampires-in-japan

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.” Albert Einstein
avatar of Ngm
Uživatel
   
09.06.2014 18:45 | # 41

Ngm

Co já vím tak kappy sají krev, ale považují se za japonské vodníky.
(Já upíry a kappy rozlišuji tak, že ve hře Heroes VI jsou kappy ve vodním království a upíři v nemrtvém.)

avatar of Mila
Uživatel
   
09.06.2014 08:55 | # 40

Mila

To asi neuvidíš, protože buď to můžeš mít s upíry nebo s druhem vodníka patřícího mezi nejznámější japonské démony.

avatar of Elai
Uživatel
   
08.06.2014 17:37 | # 39

Elai

Chtěla bych vidět "Diabolik Lovers" s upíry typu Kappa. To by byl alespoň pořádnej odvaz... xDDD

I'm living in a world of goldfish. - MH
avatar of Mila
Uživatel
   
07.06.2014 23:08 | # 38

Mila

Především tady zavrhuju to připodobnění k upírovi, protože za posledních 300 let nikdo nikde neslyšel o tom že by v nějaké zemi upír chodil v poledne kolem vody, pokud tam někdo chodil a šmíroval holky tak to byl úchyl.

avatar of firbl
Uživatel
   
07.06.2014 21:27 | # 37

firbl

Mila ty tu jedno připodobnění zavrhuješ a rázem z tebe leze uplně to samí za co tu krytizuješ autora chapeš ?

Baruk Khazad! Khazad ai-menu!
avatar of Mila
Uživatel
   
07.06.2014 20:33 | # 36

Mila

Vodníci žijou pod vodou, evropský vodníci musí mít mokrej spodek kabátu, japonskej musí mít mokrou hlavu jinak by na souši dlouho nevydrželi, oba dva tahají lidi pod vodu, evropskej si strká dušičky do hrníčků, japonskej kouše do zadečků, ale oba dva to dělají ve vodě.

o upírech jsem už psal o kousek níž.

Chceš ještě nějaké důvody proč ostatním nevadí nazvat Cappu vodníkem ?

1 2 3 4