Nejznámější anime (3) - Naruto

Jealyn

Autorka: Jealyn

Korektoři: Není k dispozici

Vytvořeno: 13.06.2014 22:42
Kategorie: Anime
Zobrazeno: 4377x
Komentováno: 31x

Obrázek - Nejznámější anime (3) - Naruto

Navazuji na Dasdovu sérii neznámějších anime, jeho články jsou skvělé na počtení, můžete si je přečíst tady a tady.

Co je Naruto?

Naruto je japonská manga, nebo-li anime (v jiném významu je to jedna ze surovin v tradičním japonském jídle ramen), kterou kreslí a píše Masashi Kishimoto. Příběh sleduje chlapce Naruta Uzumakiho, který se v Listové vesnici učí na ninja akademii. Naruto je energický, zbrklý a cílevědomý. Jeho snem je stát se nejvyšším a nejmocnějším ninjou ve vesnici— hokagem, což v ninja světě znamená něco jako starosta, který je nejsilnější z vesnice.

Naruto jako manga

Masashi Kishimoto uveřejnil pilotní kapitolu v časopise Akamaru Jump již v roce 1997, kde sklidila velmi příznivé ohlasy. O dva roky později se začala manga vydávat v časopise Šúkan šónen Jump. Prvních 238 kapitol se zaměřuje na příběh Naruta ve věku dvanácti až třinácti let, děj od kapitoly 245 se odehrává o dva a půl roku později. Doposud bylo nakladatelstvím Šúeiša v Japonsku vydáno 69 svazků mangy formátu tankóbon, přičemž úvodní svazek byl vydán 3. března 2000.  Poslední – devětašedesátý – svazek byl v Japonsku vydán 2. května 2014.

MangaManga 1

Naruto jako anime 

Původní seriál Studia Pierrot v režii Hajata Dateho se začal v Japonsku vysílat každý čtvrtek od 3. října 2002 na TV Tokyo. Seriál adaptuje děj prvních dvaceti sedmi svazků stejnojmenné mangy od Masaši Kišimota do 135. dílu, přičemž děj zbývajících epizod není popsán v manze; je vymyšlenscenáristy seriálu. Seriál má celkem 220 dílů. Poslední díl byl odvysílán 8. února 2007.

Hudba

Autorem hudby k původnímu seriálu Naruto je Tošio Masuda. První CD s názvem Naruto Original Soundtrack bylo vydáno 3. dubna 2003 a obsahuje celkem 22 skladeb, z čehož dvě skladby jsou úvodními a závěrečnými znělkami první řady seriálu.

Hry

Obrovská popularita mangy i anime nevyhnutelně vedla ke vzniku další produktů. Mezi nimi i velké řady herních značek. Většina jich je však v Česku nedostupná a drtivá většina titulů vznikla pro herní konzole. Na osobních počítačích vznikají převážně browserové hry a nezávislé bojové hry na enginu MUGEN.

Naruto: Ultimate Ninja Storm

Série vydávaná na PlayStation 3 a Xbox 360 volně navazuje na herní sérii Naruto: Ultimate Ninja. Obsahuje čtyři díly:

  • Naruto: Ultimate Ninja Storm
  • Naruto Shippuuden: Ultimate Ninja Storm 2
  • Naruto Shippuuden: Ultimate Ninja Storm Generations
  • Naruto Shippuuden: Ultimate Ninja Storm 3

Hra- Narutová tajná technika ,,tisíc utrpení" v jedné z her.

 

Pokud budete chtít, můžete si sami určit, o jaké anime mám psát příště. Určitě dejte vědět, chci vám vyhovět jen v tom nejlepším :)

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

1 2 3

avatar of Teraaa
Uživatel
   
26.08.2014 16:54 | # 31

Teraaa

tu pilotní kapitolu sem četla, pobavila mě a má i zajímavý příběh... škoda že v ní taky nepokračoval :D

ale sem ráda i za tohohle naruta :D

avatar of oppa
Uživatel
   
19.06.2014 09:49 | # 30

oppa

napište o SAO :-)

avatar of Emia
Uživatel
     
17.06.2014 19:52 | # 29

Emia

Páni, nevěděla jsem, že vyšlo i CD s Narutem. Nevíte,jestli se dá sehnat i tady v ČR??

...a dokud v něj věříš, není zítřek úplně k zahození.
avatar of Lakash
Uživatel
   
17.06.2014 16:10 | # 28

Lakash

Potlesku se dočkáš za kvalitní práci, která lidem něco dá. Kritiky za práci přepsanou z wikipedie, vztahující se na příliš známé téma.

avatar of Jealyn
Uživatel
       
17.06.2014 09:14 | # 27

Jealyn

Omg, to já vím, ale říkat o něčí práci, že je to ztráta času mi prostě pije krev. Jinak mi to je jedno :)

Vášnivá hráčka LoLka a dalších mmorpg her.
avatar of fratisek
Mecenáš
   
17.06.2014 02:59 | # 26

fratisek

Jealyn ještě že nejsi vztahovačná :-) Lidé se ti za tvůj čas odmění potleskem i kritikou tak už to v životě chodí...

avatar of Jealyn
Uživatel
       
16.06.2014 23:20 | # 25

Jealyn

Já to neberu vztahovačně, jen mě serou lidi, co se hrabou do práce lidem, kteři na to vynaložili osobní čas.. takže když máš život, tak si ho jdi žít a přestaň mi rvát žilky :)

Vášnivá hráčka LoLka a dalších mmorpg her.
avatar of Lakash
Uživatel
   
16.06.2014 22:33 | # 24

Lakash

Hej hej :-D bereš to hrozne vztahovačně. Rozhodně ti nevytýkám, že píšeš tohle (aspoň něco tu vzniká a není tu mrtvo). Jen jsem si dovolil podat návrh, že by bylo smysluplnější psát jinak zaměřené články - na anime, o kterých lidi neví (vznikaly by, aby se k nim lidi dostali). Ono to asi vyznělo útočně, ale já to tak rozhodně nemyslel. Kdybych ty neznámé dobré anime znal tak bych rozhodně nějaké články sesmolil, leč je neznám, protože jsem docela laik a sere mě to, ale mám jaksi svůj život a nechci svůj den zabít sledováním anime. Úplná ztráta času to taky není - když nic jiného tak si člověk procvičí práci s wikipedií, popřípadě rozvine svůj sloh.

avatar of Jealyn
Uživatel
       
15.06.2014 20:59 | # 23

Jealyn

Lakash: článek vznikl na základě toho, že když jde o nejznámější a taky, že je to moje top anime, na které jsem prakticky vyrostla, tak by tu měl být, nakonec ti může být vítr do toho, o čem píšu a přispívám, já na to čas a energii mám :) když máš tak chytré připomínky, přihlaš se na post redaktora a piš si chytré články a pak možná budeš mít právo moje články odsuzovat, že to byla ztráta času

Vášnivá hráčka LoLka a dalších mmorpg her.
avatar of Iza-san
Uživatel
   
15.06.2014 20:29 | # 22

Iza-san

Pre Lakashi ^^ :D Ja keď mám povedať pravdu ma FT nezaujalo. Ale keď som to začala pozerať je moje na 1.mieste ^^ A -SUZUME- tiež sa nwm od toho otrhnuť ale Lakashipráve to že sila pratelstvi ich spojuje sa mi najviac páči :333333 proste ja to milujem z jedných komentárom vadí mi že sa dej vnucuje Lucy(nemám ju v láske) stale len ju unesu ona príde z buducnosti už mi to robí nervy ostatné majú brutalný súboj a dosť :T ale ináč best ^^ A mal by sisi pozriet 2.seriu začína to byť lepšie ^^ už tak pridávaju krv atd. takže to začína byť mrtnejšie

"Bojuju jen pro sebe a žiju abych miloval jen sebe." -Gaara
avatar of -Suzume-
Uživatel
   
15.06.2014 09:37 | # 21

-Suzume-

Jak to tak sleduju, tak se tady seběhla pěkná diskuze. :D
Já sama teď sleduju FT a musím souhlasit s Lakashem, že ty díly jsou více méně na jedno brdo a všechno se vyhrává díky síle přátelství. Ale i tak mě na tom anime něco zaujalo a prostě se od toho nemůžu odtrhnout. :D
Jinak vím, že je to o nejznámějších anime (to nikomu neberu) ale bylo by fajn, kdyby někdo napsal taky články o anime, které nejsou tak známé, ale jsou dobré a stálo za to se na ně podívat. ;)

avatar of Lakash
Uživatel
   
15.06.2014 01:28 | # 20

Lakash

Iza-chan: FT a Naruto nejsou špicovní anime a obě dvě dobře znám (FT jsem viděl první sérii komplet, Naruta taky, NS jsem přestal sledovat anime, ale čtu mangu). FT je fajn hudba, ale pak všechny acty frčí podle stejné kostry, pak přijde timeskip (který je mimochodem zbytečný, protože hlavní postavy se díky němu neposunou a ostatní postavy se sice posunou, ale nijak zvlášť, největší změna narození děcka a odpadnutí cechu), postavy jsou značně nedomyšlené (Natsuův cíl je najít dragneela, ale vůbec ho nehledá - wtf?), souboje se tam vyhrávají sílou přátelství (Jsou to moji kamarádi, tak se obětuj a dám do toho všechno!) a děje se to furt a furt a furt. Nicméně ale to anime neodepisuju!! Mám ho v oblíbených a není špatné, jen není potřeba vidět všechny díly, protože je to pak všechno na jedno brdo. Naruto je super anime (původní úplně krutopřísné), ale shippuden ztrácí dech po souboji s Painem, ale během války to tam umře. Ano, začátek války byl zajímavý, ale pokud čteš mangu a víš, co se tam děje, tak si myslím, že by málokdo byl nadšený tím, jak se to vyvíjí, protože to směřuje akorát k tomu, jak ze značky Naruto vytřískat co nejvíc peněz. Záporáci tam jsou čím dál silnější. O tom, co je tam špatně se dá mluvit mrtě dlouho (a ne, nedochází mi argumenty, akorát se mi nechce je vypisovat). Pokud by tě zajímalo o čem mluvím a další argumenty, najdi si na Youtube vide Torena a Ikyho, recenzují mangu a s většinou názorů se s nimi shoduju (ne se všemi, harém ve FT mě třeba neštve). Super anime je FMA, Berserk. Nejsou černobílé, postavy jsou domyšlené a jdou si za svým cílem a doopravdy se k němu nějak dopracovávají.

To Jealyn: Četla si vůbec můj první komentář? Já samozřejmě vím, o čem se to píše (nejsem **Censored**, číst umím), já se ptal na to, proč sakra psát další článek o tom samém, když už je toho na netu tuna? Dobře, v českém jazyce třeba jen čtvrt tuna! Mi to prostě připadá zbytečné a ano, pro pobavení nebo pár zajímavostí (jediná opravdová zajímavost, kterou jsem nevěděl - že Naruto je název pro ramen), ale je to i jinde, podané třeba trochu jinak. Já osobně nejsem nějaký animeznalý člověk, nemám jich nakoukaných desítky, ale o to víc bych měl radost, kdyby se tu objevil článek: Neznámé anime - na co koukat? Díl první - Gin no saji (např.) a prostě článek, který rozebere anime, které je dobré, mohlo by lidi bavit a tak nějak zůstáva v postraní. Přijde mi to prostě jako zbytečná ztráta energie, to je celé, ale jestli tě to baví tak super! Článek je to dobrý! Akorát mi prostě, krom toho s tím Rámenem, nic nedal, jelikož to anime znám no. A jelikož je to v současnosti jedno z nejznámějších anime tak to tak má nejspíš víc lidí.

avatar of Jealyn
Uživatel
       
14.06.2014 18:19 | # 19

Jealyn

Lakash: prosím tě, znova si přečti titulku tohoto článku, znova opakuji, že se píše o nejznámějších, proto se tu najde i místo pro FT, jelikož se ve světě anime nějak ,,zakouslo" natolik, aby lidi dennodenně čekali na nové díly, dělali cosplaye a celkově tím anime žili, což mi Naruto přijde skvělý příklad :)

Vášnivá hráčka LoLka a dalších mmorpg her.
avatar of Iza-san
Uživatel
   
14.06.2014 17:53 | # 18

Iza-san

pre: Lakash no dovoľ ... ale možno to nie všetci poznáju,nie každy vie pribeh,autora,ilustrátora ale či už hudbu -_- A FT je zlé anime? o.O aspoň si ho videl? Ale Naruto? mne na oboch aním stačilo 6 časti a viem že je to fajn anime oni su moje best a toto som o nich nevedela a su navznamejšie -.- a ked už písať o anime ktoré nie su zaujímave nato máme prekladatelov máme tam príbeh,postavy atd, tak su anime ktoré nepoznáme (niektoré) ^^

"Bojuju jen pro sebe a žiju abych miloval jen sebe." -Gaara
avatar of xxjacobxx
Uživatel
   
14.06.2014 16:35 | # 17

xxjacobxx

Uzumaki_kuroma: na pc je Naruto Shippuuden: Ultimate Ninja Storm 3 ;) :) (jinak dobrý článek)

1 2 3