Yaoi a shounen-ai

Sashiko Matsuki

Autorka: Sashiko Matsuki

Korektoři: Není k dispozici

Vytvořeno: 30.06.2014 13:12
Kategorie: Anime
Zobrazeno: 7378x
Komentováno: 71x

Obrázek - Yaoi a shounen-ai

Existuje spoustu žánrů anime. Některá v lidech vyvolávají strach, jiná nutí diváky, aby se zamyslely nad podstatou přátelství a v neposlední řadě i taková, která rozesmějí.

Dnes jsem tu od toho, abych vám představila žánr yaoi a jeho příbuzného shounen-ai. Jistě jste si povšimli, že takovýto druh anime nemá na Shirai velké zastoupení, ale nemějte strach, brzy se to změní. Samozřejmě, že se najdou i odpůrci tohoto tématu a pokud jste jimi i vy, tak prosím ihned přestaňte číst.

A výborně, už jste tu jen vy, příznivci yaoi a vy, kteří, chcete vědět, o co se vlastně jedná.

Oba tyto žánry se zaměřují na projevy citů mezi muži. Shounen-ai  je v podstatě mírnější formou Yaoi.

 

Shounen-ai

V anime s označením shounen- většinou jen lehké náznaky projevovaných citů mezi muži. K takovým anime patří třeba Uragiri wa boku no namae wo shiterru 裏切りは僕の名前を知っている (Zrada zná mé jméno), které vypráví příběh osiřelého mladíka jménem  Yuki Sakurai, který zjišťuje, že není na světě úplně sám a v neposlední řadě i to, že smrtí vše nekončí, někteří se rodí stále znovu, aby ochránili své blízké a možná i celý svět.

                             

Yaoi

Mluvíme-li o yaoi, jedná se o  anime, ve kterém se vyskytují jisté sexuální praktiky, které a do jaké míry se většinou liší věkovou hranicí. Nemůžete očekávat stejné scény v yaoi 15+, jako v yaoi 18+, v některých případech to může hraničit i s hentai. Jako zástupce tohoto žánru jsem vybrala Junjou romantica 純情ロマンチカ (Překládáno také jako čistá láska, nebo láska čistých srdcí). V tomto anime se setkáte se třemi mužskými páry: mladý vysokoškolák Misaki Takahashi a  atraktivní spisovatel Akihiko Usami (Zvaný také Usagi), egoistický  Kamijou Hiroki a velmi přátelský a učenlivý Kusama Nowaki, bláznivý mladí Shinobu Takatsuki a morous Myyagi You. V tomto anime se můžete podívat na jejich spletité osudy a smutné i zábavné životní situace.

 

 

O Yaoi

Žánr shounen-ai je starší, než yaoi a někteří tyto dvě slova používají jako synonyma, ale jak už jsem uvedla výše, jsou to dva různé žánry a množství milostných scén není jediným rozdílem mezi nimi. Jakých rozdílů jste si všimli vy? Yaoi původně psaly ženy pro ženy. Yaoi je zkratka, kterou převzali Američané. Slovo yaoi je odvozené od Yamáma nashi, ochi nashi, imi nashi  ヤマなし? オチなし? 意味なし (Žádný vrchol, žádná pointa, žádný význam nebo také Žádný vrchol, žádný bod, žádný problém)

 

Seme a Uke

Ve spojitosti s tímto žánrem se často můžeme setkat s pojmy seme 攻め (útočník) a uke 受け (přijímač). Seme je vyobrazován jako fyzicky silný vůdčí typ člověka, kdežto uke bývá ten slabší, často se zpočátku brání a bývá lehce zženštilý. Jaké jsou vaše nejoblíbenější mužské páry?

 

O Yaoi by se toho dalo povědět spoustu, ale nemáme tolik prostoru, takže poslední informace; ANO, i tady na Shirai se objeví Yaoi anime, už BRZY!

 

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

1 2 3 4 5

avatar of Kateshiki
Uživatel
     
19.03.2016 04:05 | # 71

Kateshiki

Od vydání článku to brzy bude 2 roky, ale moc anime s tímto žánrem zde nepřibylo. Bylo by fajn kdyby jich tu bylo víc. Já jsem jich tady našla jen 8

Klidná osoba, která žije na planetě Zemi
avatar of RinOkumura
Uživatel
   
24.05.2015 22:07 | # 70

RinOkumura

Super! Yaoi bude i tu! Dekuji mnohokrát!!

My jsme otaku. - My máme svůj svět. - Žijeme ve své realitě. - Uvažujeme logičtěji, jelikož anime nám ukázalo co se všechno v životě může stát. - Kdyby svět zanikl otaku přežijí. - Protože mají nezlomnou víru věřit, že jednou budou někým, kým se stát nemůž
avatar of amaru
Uživatel
   
06.09.2014 15:12 | # 69

amaru

Keď chcete prekladať yaoi a shounen ai mam jedno anime tohto žanru, ktore by ste mohli preložiť. Volá sa Lovless a je to krasne anime. Mohly by ste ho prosím preložit? Bola by som vám vdačna. Dakujem

avatar of An_Laki
Uživatel
   
28.08.2014 19:21 | # 68

An_Laki

super!!!! Zbožňuji Yaoi! :DDD Není nic lepšiho. ;D

I přes to, že neumím oplácet přátelství a lásku, chci mít přátele a být milovaná. "Kore wa watashi no wagamamana negai desu. Warui kana?" Kounagi Yui
avatar of Kay-Tee
Uživatel
   
11.08.2014 20:13 | # 67

Kay-Tee

Nah, yaoi, to je něco pro mě :3

KayTee
avatar of amaru
Uživatel
   
29.07.2014 15:38 | # 66

amaru

Super. Aj ja sa teším na yaoi a shonen ai. Dúfam že čoskoro sem niečo pribudne.

avatar of NT
Uživatel
   
28.07.2014 00:49 | # 65

NT

UraBoku mě upřímně dost zklamalo a ani bych ho do Shounen-ai neřadila. To už spíš Sekaiichi Hatsukoi. :-D
Ale na yaoi/shounen-ai zde na shirai se neskutečně těším. Většinou jsem (asi jako i ostatní) musela díly hledat různě po webech a téměř nikde žádné zaručení, že tam díly budou všechny a to se to pak blbě kouká. :-D

avatar of OrihalconLaCroix
Uživatel
     
27.07.2014 19:42 | # 64

OrihalconLaCroix

Ura boku je nuda... to co už tu padlo Shounenky: Junjou romantika, Sekaiichi Hatsukoi, Love Stage! a URČITĚ Araiso (celý název: araiso private high school student council executive committee) a výběr z Yaoiek: Prioritně nejlepší film všech dob "Ai no Kusabi" a pak třeba "Maiden Rose", Ikoku Irokoi Romantan, Papa to kiss in the dark, Okane ga nai (Boku no Pico a nebo Enzai asi ne-e, už jenom proto, že jsou to krutý prasárny :-P ) Díky!!!

Call me a FUJOSHI
avatar of Lai
Uživatel
     
20.07.2014 18:49 | # 63

Lai

Oh, Jashin-sama..konečne ste ma vypočul. :-D :-P moje sny sa stali skutočnosťou. :-D

Yaoistky sú ako mikrovlnky, čo im dáte vám vrátia teplé xDDD
avatar of Sashiko Matsuki
Šéfredaktorka
   
19.07.2014 12:19 | # 62

Sashiko Matsuki

V současnosti pracuji na anime Sekai ichi no hatsukoi a Love stage.

Vážený pane, žádáte mne o radu. Přečetl jsem si rukopis Vašeho románu a mohu Vám odpovědně říci: Jezte víc ryb! Obsahují fosfor, který podle mínění lékařů napomáhá rozvoji inteligence. Soudím, že by Vám stačily dvě velryby střední velikosti. S pozdravem Ma
avatar of Ssaraki
Uživatel
   
18.07.2014 19:09 | # 61

Ssaraki

supeeeeeeeer už se těšííííííííííím :3

Bez YAOI nežiju :3
avatar of ShasirimaYuki
Uživatel
   
16.07.2014 09:42 | # 60

ShasirimaYuki

Už se těším :33

avatar of Unicorn-Nya
Uživatel
     
14.07.2014 20:18 | # 59

Unicorn-Nya

Aye! Taky se těším! Akorád Junjou a Uraboku už jsem viděla :D

If life give you a lemons... squeeze them to someone's eyes.
avatar of teryna
Uživatel
   
12.07.2014 21:00 | # 58

teryna

Už se těším!

avatar of fratisek
Mecenáš
   
10.07.2014 15:04 | # 57

fratisek

Dnes jsem koukal na první epizodu Love Stage!! A vypadá to velice slibně na první dojem bych řekl že tenhle Shounen-Ai má slušný potenciál být oblíbeným anime i mimo cílovou skupinu diváků :-) Jsem zvědavý jestli se to objeví i zde na shirai.

1 2 3 4 5