Ousama Game epizoda 4 - Průlom (Řešení / Hades)

Autorem překladu je skupina KoHeGroup (web)
Je zakázáno kopírovat jakýkoliv obsah bez jejich souhlasu.

Informace o překladu

Název anime: Ousama Game
Typ: TV Série
Název epizody: Průlom (Řešení / Hades)
Název v japonštině: 反虐
Jazyk překladu: cz
Délka epizody: 23 min
Publikace: Ignal, 09.11.2017 08:38
Komentářů: 14

Text novinky

Se zpožděním přichází čtvrtý díl Ousama Game. Přeji příjemnou podívanou!

 

Zůstaňte s námi i na facebooku!

Napsal: Ignal | 09.11.2017 08:38

Online videa

1.Google drive   2.Openload   

Další epizody na prehrajto.cz

Text novinky

Se zpožděním přichází čtvrtý díl Ousama Game. Přeji příjemnou podívanou!

 

Zůstaňte s námi i na facebooku!

Napsal: Ignal | 09.11.2017 08:38

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

avatar of reintgen
Uživatel
   
12.11.2017 16:49 | # 14

reintgen

I kdyby jen propadák sezóny, tak do toho titulu má ještě nějaký kousek. Připomeňme si třeba veledíla této sezóny jako Black Clover, Two Car, Evil or Live, Sengoku Night Blood, Dies Irae a další (např. i Kino no Tabi kleslo, ale propadák to asi zrovna není).

Beware of Those Who Use an Umbrella on a Sunny Day!
avatar of Thraena
Uživatel
   
12.11.2017 12:17 | # 13

Thraena

@VegetaCR To prolínání tam a zpátky, zpátky a tam v těch retrospektivách, které jsou bohužel bez ladu a skladu, kdy třeba pár minut najednou nevíš v které rovině se právě nacházíš, dokud nepoznáš někoho ze spolužáků, typického pro danou "realitu" protože buď je na scéně HP, která vypadá všude stejně, nebo tam je někdo nový, kdo ještě nebyl uvedený ani v jedné, a tak se neorientuješ, tomu hrozně škodí - Je to nepřehledné, a dějově i bez toho samotného chaosu to není moc dobré, protože to je hrozná brzda, že vlastně celý děj za 4 díly postoupil o jediný večer a seřvání HP, protože jinak se akorát chmurně brodí v retrospektivě, a jen se odplazil od hřiště o kus dál - Je to dost hrůza (Takže moje hodnocení není moc daleko od toho tvého) Jinak mangu jsem četla z angličtiny, nevim jak moc se liší z japonštiny (Kterou neumím, takže co neseženu anglicky/francouzsky/německy/španělsky si nepřeložím, ale oproti seriálu vážně naprosti jiný level) No, uvidíme, jak to dopadne, ale myslím, že celkově tohle anime bude dost dobrý (Nechtě mě to dopsat) Kandidát na propadák roku.

avatar of VegetaCR
Uživatel
     
12.11.2017 11:26 | # 12

VegetaCR

Tomuhle anime hrozně škodí prolínání dvou manga sárie Ousama Game, že člověk neví oco tam vlastě pořádně jde. Potavy se objevý v jednom díle a hned následně skapou naž abychom je poznaly. Takže když zmízí je mi to celkem víte kde. Manga předloha není sice taky žádný zázrak, ale aspoň nastíní povahu jednotlivých postav, ale jelikož tady to hrnou podtlakem tak max nám předstvý jejich stinou stránku abychom si přáli aby daná postava natáhla bačkory co nejdřív nebo aby nás todojalo což vůbec nefunguje když si k dané postavě nevybudujete žádný vztach za tě 20 minut. No dát prostor postavě, která v 1 manga sérii je jedna z nejdůležitějších jen asi 10 minut ( viděl jsem i už 5 a 6 díl ) je prostě blbost na entou ( i ten její udajný tragický příběh byl totálně pozměněnej což fakt nepobírám proč ). Tohle je prostě umě naprostej podprůměr který nám dává z magy to nejhorší a servýrujenám jen nějakou tu jebačku a gore, které není ani funční jen efektivní na oko. No jsem zvědavej na konec za mě zatím 3/10 a ani nevím proč tak hodně dávám.

avatar of rockayy
Uživatel
   
10.11.2017 14:33 | # 11

rockayy

@JacobSteven Vím, teď to mám celkem vypjaté, takže se snažím jen udržet krok, aby aspoň vyšel jeden díl týdně. Snad mi něco odpadne a bude to tady. ;)

Never hate translator's translations... just anime ^_~
avatar of JacobSteven
Uživatel
   
10.11.2017 11:44 | # 10

JacobSteven

Ak je toto spojenie dvoch máng do jedného anime tak tomu nerozumiem kto to schválil, lebo toto anime ono by bolo aj dobré, ale prvý diel ako viacerí ste tu už písali, tak bol dobrý ale od 2 dielu bola občas prítomnosť ktorá začala vlastne v 1. dieli ale teraz už samá minulosť a prítomnosť v tomto dieli aj v minulom bola maximálne pár minút. Čiže mňa by zaujímalo reálne, či má zmysel aby toto anime vzniklo vôbec, keďže typujem to na 12 dielov a to určite neskončí ani tá minulosť a prítomnosť kde on hovorí o minulosti tak tá sa nepohne nikam, už vidím ako v 12 dieli iba prídu do tej dediny vlakom a to bude koniec. Celkovo vidím, že táto séria bude mať o rok alebo kedy ak vôbec pokračovanie, ale určite ak bude mať 12 dielov neukončia to a ak áno tak úplne nanič. A toto je práve v dnešnej dobe na anime najhoršie, že aj na to, že robia anime 12 dielne a jeden diel má 24 minút tak nedokážu ho ukončiť alebo predĺžiť na takých 24 dielov ale aj pri 24 dieloch to neukončia a nechajú nás napínať pár mesiacov či už rokov.
Inak nakoniec keď sa tu bavíte o 6 dieli ktorý už bol @rockayy kedy bude ďalší diel? Keďže tu na shirai je preklad teda o dva diely pozadu :/

avatar of Thraena
Uživatel
   
10.11.2017 03:23 | # 9

Thraena

@CoWhEn 1

on je rozdíl jak ten text píšeš, jestli např. z mluveného slova, z přepisu dvou textů vedle sebe (koukáš nalevo a píšeš napravo na stroji/na klávesnici - což je i rozdíl zda se učíš ještě klávesnice/skutečně psací stroj! ono umět všema deseti na PC a umět všema deseti na psacím stroji je sakra rozdíl, já se učila všema deseti ještě na starých psacích strojích - což nevím jak je na školách vedeno teď, ale psaní na PC je o něčem zcela jiném a bez většm potížích pak napíšu text, jasně s nějakou tou chybou a nepřeností, aniž bych se tam musela dívat) ale obecně o co jde v jádru pudla - napsat po slepu/vyrýt do písku několik slov znaků by obecně neměl být zase tak velký problém (samozřejmě čím lepší znalost, praxe, prostorov orientace, tím lépe) otázka je, jak by na ní působil šok ze ztráty zraku, psychika atd. ale obecně to považuji za docela dobře proveditelné - minimálně v rozluštitelné formě, byť by nešlo o ukázkovou kaligrafii (o realizaci na plái, ž by to vydrželo do jeho příchodu a trefila by přílivovou hranici, to je věc jiná)

@CoWhEn 2

bez spoilerů - ano, myslím si přesně to samé, že se jedná právě o onu třídní chujovinu o které jsi se zmínil, nedávno jsem totiž právě o něčem podobném vedla diskuzi právě na jiném serveru kůli jiné anime/manze/hentai s poměrně podobným tématem a rozuzlením, a vyústění bylo stejně pitomé.

@EvanDamon

Obávám se, že tady se ale prostě nepovedlo to spojit dohromady, což obecně v anime většinou nedopadá dobře, pokoušet se propojovat současný a retrospektivní děj, právě z důvodu animatizace postav, kde vše prostě je jedním autorem/skupinou kreslené stejně, nepřehledné - a když máš hlavního hrdino samotného na ploše, nedej bože(zde to částečně poznáš podle dvou různých druhů spolužáků) ale někdy ani to ne, prostě se neorientuješ najednou v které jsi rovině. Obecně prokládání bez ladu a skladu, retrospektivy s reálem jsou v anime prostě fujky fujky, a hlavně v případě jako tady, kdy rozjedeš 1) pointu na díly, necháš jí gradovat, ale epizoduješ jí a zároveň 2) díl situuješ po úvodní sekvenci na retrospektivu poměrem cca. 65-70% retrospektivně a 35-30% v reálném čase, ale cyklickými průběhy tam a zpátky, zpátky a tam bez ladu a skladu - Takže neustále prolínání to dělá ještě chaotyčtější. Takže spojení dvou anime tomu vůbec nepomohlo.

avatar of rockayy
Uživatel
   
09.11.2017 21:27 | # 8

rockayy

Prosím nespoilovat, děkuji ;)

Never hate translator's translations... just anime ^_~
avatar of CoWhEn
Uživatel
   
09.11.2017 20:56 | # 7

CoWhEn

@EvanDamon... "možná v tom úkolu byla vlastně povinnost vědět, že dotyčná osoba je král" to máš z kama? "Touch the king." to je celý text. A to o těch mangách je copy/paste toho, co jsem napsal já.
@Thraena - jestli jsi se dívala dneska na 6. epizodu, tak pokud je ten král opravdu to, co tam zmiňovala Ria, tak je to opravdu chujovina. :-D

avatar of EvanDamon
Uživatel
       
09.11.2017 18:55 | # 6

EvanDamon

Něco k dnešnímu dílu:
(jen podotýkám, že tuhle část píši potom, co jsem určitou část dílu zhlédl) - když jsem se nad tím tak zamyslel, tak ta Nami se nedotkla sebe a Nobuakiho, takže by to vlastně mohl být jeden z nich + možná v tom úkolu byla vlastně povinnost vědět, že dotyčná osoba je král - tím pádem, když se někoho dotkli a ani si to o něm nemysleli, tak ve skutečnosti klidně král být mohl. (po zhlédnutí 14:28:)tak 1. moje teorie neplatí ;)
Jinak - ze začátku se mi tento díl extra nezamlouval, ale nakonec skvělé.

A teď něco k celé sérii:
Už dřív jsem si četl něco o mangách a vlastně každá ze sérií mang se zaměřuje na jednu určitou Královu hru, takže mi přijde, že tohle je vlastně slátanina těch 2 Ousama Game sérií mang, které se zaměřují na Nobuakiho. Abych řekl, první díl tohoto anime byl dokonalý, poté to kleslo. Rozhodně se ale podívám na hraný film, který bude určitě lepší a taky se pokusím přečíst si mangu, protože si myslím, že to bude teprve něco.
Ale s tímhle anime nekončím, budu koukat až do konce, a uvidím, jestli se to ještě víc zlepší (aspoň na úroveň tohoto, nejlépe 1. dílu)

~Hikaru~
avatar of CoWhEn
Uživatel
   
09.11.2017 18:46 | # 5

CoWhEn

@Thraena, no.. když jsem se na přednášce snažil soustředit na ta přenášejícího a zapisovat poznámky bez koukání na A4, tak mi potom vyšlo něco co vypadalo, jakoby to padalo pomalu ze svahu a to umím psát všemi deseti dobře. :D

fun fact - The King's Game jsou dvě mangy, jedna se odehrávala v té první vesnici (kde náš usmrkánek vyhrál) a druhá je pokračování na nové škole. Producenti smíchali tyhle dvě mangy v jednu sérii a vzniklo tohle. /fun fact

avatar of Thraena
Uživatel
   
09.11.2017 17:34 | # 4

Thraena

@ItsBadBoy Detailík! xD (Tak zase to ber třeba tak, že když umíš všema deseti na stroji, tak taky napíšeš text aniž by ses na tu klávesnici díval, jako třeba já práve teď, takže není potřeba nutně vidět. Takže to bych asi neviděla jako 100% nutnou překážku = jasně, je to divné, asi by to bylo šejdrem, možná rozkostbaté, ale řekla bych, že by to i slepá napsala - I když asi do písku prostorově to možná je něco jiného než na klávesnici - Ale napsat A4 textu posletu, pokud umíš psát všema 10 není pro zkušeného písaře problém, aniž by se na nej podíval, byť tam asi nějaký překlep mít bude. Takže tohle zase tak nereálné není - Krom faktu, že to smázla zrovna ta vlna poté, co si to on přečetl, to už je na pováženou, jak ze scénáře) :D

avatar of ItsBadBoy
Uživatel
   
09.11.2017 16:05 | # 3

ItsBadBoy

Fakt krásně to napsala na to, že byla slepá xdddd

1337
avatar of rockayy
Uživatel
   
09.11.2017 13:55 | # 2

rockayy

Snk :D

Never hate translator's translations... just anime ^_~
avatar of Thraena
Uživatel
   
09.11.2017 09:00 | # 1

Thraena

Jako "Cože?" Najednou zničeho nic si vycucá z prstu že ví o Králově hře "to a tamto" a jde vyšetřovat, nikde nic, ani zmínka a další díl začne tím - vím o tom to a tohle? Jako co to je za "Deus ex machina, sračku?" Noví lidé, informace a blá, blá, blá ... no tohle snad ani nemá cenu komentovat jakej to je bordel.

Navíc ty retrospektivní díly, kdy se 75% všeho odehrává v minulosti a minulosti minulosti místo děje je už fakt příšerný. To rovnou mohly udělat "Návrat do minulosti 4" Nebo něco na ten způsob. Zatím to je jen "Mindráková scéná, vyřvat si hlasivky, čím víc slin lítá od huby tím lépe, čím vykulenější bulvy tím lépe, chaos nad chaos" Prostě šílenost. Nakonec zjistíme, že "Král" Bude třídní křeček v kouli, nebo nejaká podobná chujovina ...